Flying dutch — фестиваль голландского кино

19-25 квітня

Фестиваль голландського кіно Flying dutch

19 квітня, чт
18:00 — Тірза
20:00 — Дон

20 квітня, пт
18:00 — Дивна кров
20:00 — Горище

21 квітня, сб
18:00 — Гарної дороги
20:00 — Тірза

22 квітня, нд
18:00 — У національному кольорі
20:00 — Горище

23 квітня, пн
18:00 — Дивна кров
20:00 — Дон

24 квітня, вт
18:00 — Гарної дороги
20:00 — У національному кольорі

25 квітня, ср
18:00 — Горище
20:00 — Тірза

ДИВНА КРОВ

Оригінальна назва: Vreemd Bloed
Режисер: Йохан Тіммерс
В ролях: Вім Опбрук, Вів’ян де Муйнк, Йєллє де Йонг, Гійс Набер
Крайна: Голандія
Тривалість: 90′

Молодий чоловік опирається сімейній традиції – він не хоче бути м’ясником, а хоче бути самим собою.
Наймолодший член сім’ї м’ясників народжується в переддень Різдва 1960 року. За сімейною традицією він теж має стати м’ясником. Його батько м’ясник, його дід м’ясник, і три старші брати Кор, Арі та Боллє теж стануть м’ясниками. Але Джере не схожий на інших, — він завжди посміхається, щось собі наспівує та постійно провокує батька. Тож його бабуся вирішує захистити його від «м’ясної» долі та від жахливого характеру, що його мають усі чоловіки родини.

ТІРЗА

Оригінальна назва: Tirza
Режисер: Рудольф ван дер Берг
В ролях: Гійс Схолтен ван Асхат, Йоханна тер Стеге, Сілвіа Хокс, Насрдін Чар
Крайна: Голандія
Тривалість: 100′

Відчайдушна поїздка у серце Африки у пошуках улюбленої доньки приводить чоловіка до жахливого протиставлення.
Життя Йорге йде шкереберть. Він змушений рано вийти на пенсію та і його колишня дружина постійно йому докучає. Тож його єдина розрада у житті – його донька Тірза, яка раптово зникає під час відпустки у Намібії. Після кількох тижнів занепокоєння та невпевненості Йорге вирушає на її пошуки, але через неймовірну спеку, слабкість до спиртного та неприємні спогади він зовсім втрачає глузд.
Єдина людина, хто приходить йому на допомогу – юна повія на ім’я Кайша. Разом вони прямують у дику місцевість, аби дізнатися про долю Тірзи.

ГОРИЩЕ

Оригінальна назва: LOFT
Режисер: Антуанетт Боймер
В ролях: Баррі Атсма, Федя ван Хуйєт, Гійс Набер, Жероєн ван Конінгсбругге
Крайна: Голандія
Тривалість: 110′

П’ятеро друзів. Одна смертельна таємниця.
П’ятеро одружених чоловіків влаштовують секретні побачення з коханками у спільному фешенебельному пентхаузі на горищі хмарочосу. Ця таємниця є бездоганною, аж раптом одного ранку вони знаходять там мертве тіло молодої жінки. Жоден з п’яти друзів не знає хто вона, звідки вона і як вона потрапила у петнхауз. Чоловіки стають дуже підозрілими одне до одного, допоки несподівано не стає зрозумілим, що вони ніколи не були відкритими одне з одним.

ГАРНОЇ ДОРОГИ

Оригінальна назва: Bon Voyage
Режисер: Маргієн Рогаар
В ролях: ВАннеке Блок, Ханс Кроазет, Рено Буссемакер, Франк Ламмерс
Крайна: Голандія
Тривалість: 82′

У діда Боба констатують тяжку хворобу, тож кожен член сім’ї Вербєк по-своєму вчиться обходитись зі смертю.
Через раптову тяжку хворобу діда Боба родина Вербєк мусить перервати свою відпустку у Франції. Протягом літа, що вони проводять разом, члени родини повинні змиритись зі старим, який будь-що хоче ігнорувати власну хворобу.
Фільм про любов, дружбу, родину та подолання сімейним труднощів, адже кожний член сім’ї мусить знайти для себе власну відповідь, як обходитись з темою смертності.

У НАЦІОНАЛЬНОМУ КОЛЬОРІ

Оригінальна назва: In Oranje
Режисер: Йорам Люрсен
В ролях: Яннік ван де Вельде, Томас Акда, Венді ван Дійк, Пім Муда, Діонічо Мускет
Крайна: Голандія
Тривалість: 94’

Ремко ван Льойвен унаслідував талант і пристрасть до футболу від свого батька, який не зміг зробити професійну кар’єру футболіста через травму коліна. Для 11-річного хлопчика батько є водночас і тренером, і взірцем, тому що Ремко мріє потрапити у дитячу національну збірну з футболу. Аж раптом батько помирає і Ремко залишається наодинці з матір’ю та молодшою сестрою. Він вже ледь не втрачає інтерес до омріяного майбутнього, і лише ворожка допомагає йому – батько з’являється щоразу Ремко грає у футбол. Коли Ремко пошкоджує щиколотку, йому допомагає його однокласниця, дочка аптекаря, яка будь-що хоче, аби він її поцілував. Тож чи зможе Ремко втілити свою мрію?

ДОН

Оригінальна назва: Don — Offside
Режисер: Аренд Штеєнберген
В ролях: Клеменс Леверт, Кейша Бойє, Маріус Готтліб, Самір Веєн
Крайна: Голандія
Тривалість: 87′

12-річний Дон — новенький у школі для «кольорових» у Голандії. Оскільки він білий, у нього одразу виникають проблеми. Але він зазнає поваги нових однокласників, коли він, як завзятий футболіст, намагається їх організувати для участі у шкільному футбольному турнірі, який вони врешті-решт виграють.
Але чи не виникне у нього нових проблем, адже Дон починає товаришувати з хлопцем, з якого глузує уся школа, і до того ж закохується у дівчину свого найзапеклішого ворога?