Красна Маланка

Це історія жителів румунського села Красна, яке знаходиться на території України. Вони готуються до свята Маланки, свята, яке є знаковою подією   для кожного краснянина.   А для молодих краснянських хлопців — це взагалі своєрідний обряд ініціації у житті. Маланка — карнавал, де кожен бере участь і має свою роль у химерному язичницькому дійстві.

Расписание показов

Оригинальное название: Красна Маланка
Год:2013
Страна: Україна
Жанр: музично-театральний перформанс, документальний
Режиссер: Дмитро Сухолиткий-Собчук («Отроцтво» , «Побачення», «Нитка», «Коріння», «Борода»)
Сценарий: Дмитро Сухолиткий-Собчук
Продолжительность: 90 хв.
Фильм демонстрируется на языке оригинала с украинскими субтитрами.

Трейлер к фильму :

Мала́нка — что это?

Мала́нка або Меланка, Меланки — українське народне і церковне свято, вечір напередодні «старого» Нового року або святого Василія Великого (14 січня); новорічний обряд з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів; учасник цього обряду; «переддень Нового Року». За радянських часів збереглася лише у віддалених селах Галичини й Буковини. (Вікіпедія).

Описание фильма :

Фільм складаєтья з 5-ти новел, у яких мова йтиме про долю головних героїв.  Кожна з новел розкриває природу та сутність одного з персонажів свята Маланки на фоні різних подій та життєвих колізій, відзнятих за участю різних людей. Герої — представники певного архетипу персонажа свята, так би мовити, роль одна — актори різні. Персонажем, який пройде своєрідним контрапунктом через всі новели,стане майстер масок Георгій Ілліч.
Розповіді та сюжетні лінії всіх персонажів постійно перетинаються і переплітаються між собою упродовж усього фільму, неначе на великому тканому полотні.
Фільм має на  меті показати виокремлених персонажів свята Маланки та усе дійство свята загалом. Упродовж чотирьох років знімальна група слідкувала за декількома героями: Антон та Колуце Плешка, Георгій Бружа, Георгій Ілліч (майстер масок) та його внук Ілля Степанович, Ілля та Іван Іліуц.  Ми бачимо героїв не тільки під час підготовки до свята, а також їх повсякденне життя, їх проблеми та незгоди.
Свято Маланки стає своєрідним дзеркалом, яке в метафоричній формі відображає суть життя наших героїв. Глядач спостерігає, як вони раз за разом долають перешкоди та труднощі, що постають на їх шляху: починаючи фізичним болем, який учасники долають впродовж ночі поки носять велетенські костюми Ведмедів, закінчуючи психологічним тиском та сімейними конфліктами, які виникають під час підготовки до свята Маланки.  Ми знаходимося поруч з героями під час їх ключових подій у житті: весілля, похорони, христини дитини, разом з героями переживаємо трагедії — у майстра масок внук потрапляє в аварію, згорає до тла його хата. Але ми поруч і у щасливі моменти —  внук майстра виживає після трагедії і перемагає у конкурсі.
Фільм відображує увесь процес становлення, організації та проведення свята Маланки, від створення індивідуальних автентичних масок та костюмів, як прикладу творчої сублімації кожного учасника свята Маланки, до феєричного завершення свята. Герої впродовж фільму розкривають усі деталі та саме значення цієї події у їхньому житті, демонструють своє ставлення до Маланки як метафори взаємозв’язку Людини та Природи, проявляючи тим самим власну етнічну самоідентифікацію. Увесь шлях, який проходять герої фільму — це хресний хід до пізнання Природи як вищої сили. Народне карнавальне свято Маланки дає усвідомити єднання Людини та Природи, які у цьому святі стають одним цілим.
На перший погляд чужі і не знайомі люди об’єднуються навколо одного свята. До цього єднання ми дійдемо поступово, через маленькі історії людей,  які сплетуться в одну велику сагу.

Подія на Вк

Подія на Фб